Montaz_02
Montaz_01
Montaz_04
Montaz_05
Montaz_03
Montaz_06
Previous Next Play Pause
 • Vulcan zatrzymuje zarastanie rur kamieniem

  Bez uzdatniania wody metodą Vulcan, związki wapnia krystalizując tworzą rozgałęzione struktury, które łatwo łączą się i budują trwałą amienną powłokę. Technologia Vulcan-Impuls powoduje zmianę tej krystalizacji w oparciu o naturalny proces elektroforezy. Powstające kryształki przybierają kształt igieł i nie są zdolne do budowania zwartych struktur. Im więcej powstaje takich kryształków, tym mocniejszy jest efekt ochronny. Kamień jest teraz wypłukiwany z systemu wodociągowego jako nieszkodliwy pył.

 • Vulcan oczyszcza cały system wodociągowy

  Vulcan zmienia naturalną równowagę między krystalizacją a rozpuszczaniem się kamienia. Monokrystaliczna powłoka nie może wzrastać, ponieważ zakłóciliśmy proces jej powstawania. Natomiast naturalne rozpuszczanie się kamienia trwa nadal i dzięki temu krystaliczny osad w rurociągach ulega redukcji. W wodzie uzdatnionej metodą Vulcan rozpuszczanie się osadu przebiega szybciej niż jego narastanie. Odbywa się to w naturalny, powolny i bezpieczny sposób, a rury z czasem oczyszczają się z kamienia.

 • Vulcan chroni przed rdzą i perforacją rur

  Wszędzie, gdzie twarda woda ma kontakt z metalowymi rurami, pojawia się problem utleniania miedzi lub żelaza. To poważny i niszczący efekt prowadzący do skorodowania rur. Technologia Vulcan-Impuls generuje zjawisko elektroforezy, dzięki czemu na wewnętrznych powierzchniach rur metalowych powstaje ienka warstwa węglanowa. W zależności od materiału rury, jest to węglan miedzi, żelaza lub cynku. Ta węglanowa powłoka szczelnie przylega do powierzchni metalu i chroni go przed dalszym utlenianiem i korozją.

Sposób na kamień i rdzę w instalacjach wodnych

Renewable EnergyDzięki urządzeniom Vulcan uzdatnianiasz wodę, która ochroni twoje rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą.

Czytaj więcej...

Elektronika całkowicie bezpieczna zatopiona w bloku szkła organicznego

Renewable EnergyWulkan to niezwykle niskie zużycie energii elektrycznej. Brak strat i wydajne przekazywanie energii dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie.

Czytaj więcej...

Ekologiczny sposób na problem z kamieniem

Renewable EnergyBez uzdatniania wody metodą Vulcan, związki wapnia krystalizując tworzą rozgałęzione struktury, które łatwo łączą się i budują trwałą kamienną powłokę..

Czytaj więcej...

Urządzenia Calmat przeznaczone są do gospodarstw domowych. Wydajnośc tych urządzeń sotosowana jest do małych instalacji.

 • Stosowanie do instalacji na rurach o średnicy maksymalnie 1½" (ok. 40 mm)
 • zwalcza kamień i rdzę
 • odnawia system rurociągów

 

Calmat® nadaje się do instalacji na rurach wszelkiego rodzaju. Rury metalowe: stalowe, ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej, miedź, ocynki. Rury plastikowe: PVC, PE, PP, inne tworzywa.

 • gwarantuje stałą czystość rurociągów i urządzeń
 • skuteczny także przy bardzo wysokim stopniu twardości wody
 • przyjazny środowisku – bez odczynników chemicznych i soli
 • woda nie traci ważnych minerałów
 • indywidualne nastawienie programu z wyborem języka
 • szybki i łatwy montaż
 • nie wymaga konserwacji
 • niskie koszty eksploatacyjne, około 10 PLN rocznie
 • Made in Germany

Calmat

Nowoczesne i ekologiczne fizyczne uzdatnianie wody.

Katalog produktów 

Vulcan Private

Urządzenia Vulcan to najnowocześniejsza i ekologiczna technologia fizycznego uzdatniania wody, która ochroni twoje rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą.

Więcej...

Vulcan Commerciale

Urządzenia Vulcan to najnowocześniejsza i ekologiczna technologia fizycznego uzdatniania wody, która ochroni twoje rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą.

Więcej...

Vulcan Industrial

Urządzenia Vulcan to najnowocześniejsza i ekologiczna technologia fizycznego uzdatniania wody, która ochroni twoje rury i urządzenia przed osadami kamiennymi i rdzą.

Więcej...