Montaz_02
Montaz_01
Montaz_04
Montaz_05
Montaz_03
Montaz_06
Previous Next Play Pause

Jak mam wybrać odpowiedni model urządzenia?

Wystarczy zmierzyć zewnętrzną średnicę rury w miejscu, gdzie chcesz zainstalować urządzenie Vulcan. Nasze produkty przewidziane są na różne średnice rur.

W katalogu produktów możesz skorzystać z filtrów atrybutów "Maksymalna śr. rury" Wybierając ten filtr uzyskasz liste produktów spełniajacych Twoje kryterium średnicy rury.

 

Do jakich granic twardości wody można stosować urządzenia Vulcan?

Vulcan sprawdza się nawet przy bardzo twardej wodzie, a efekty jego działania są tym bardziej wyraźne, im twardsza jest woda.

 

Czy uzdatnianie metodą Vulcan-Impuls rzeczywiście zmiękcza wodę?

Uzdatnianie tą metodą powoduje, że wszystkie minerały, takie jak wapń i magnez pozostają w wodzie. Mimo to, odczucia w kontakcie z uzdatnioną wodą są podobne, jak z wodą miękką. Jest to spowodowane tym, że duży procent wapnia zawartego w wodzie uzdatnionej to wapń w postaci krystalicznej, a nie jonowej.

 

Czy miedziane i zrobione z tworzyw rury rzeczywiście potrzebują ochrony?

Oczywiście, że tak. Co prawda gładkie ścianki rur z miedzi i tworzyw utrudniają powstanie pierwszej warstwy kamienia na ściankach, ale gdy już powstanie ta pierwsza warstwa, to jej dalsze narastanie odbywa się z taką samą szybkością, jak w
rurach stalowych.

 

Ile czasu potrzebuje Vulcan do oczyszczenia rur?

Vulcan usuwa osad bardzo powoli, bez negatywnych, lawinowych zjawisk. Oczyszczenie rur ze starych osadów trwa co najmniej tyle czasu, ile trwało jego powstanie. 

 

Jakiego napięcia wymagają urządzenia Vulcan?

Wszystkie zasilacze dołączone do kompletu, mogą działać przy napięcie znamionowym od 87 do 260V / 50-60 Hz. Urządzenia Vulcan pracują na napięciu 24VDC i są zasilane z doąączonego do kompletu zasiacza.